الو زبان

ساده ترین راه ها و ابزارها برای یادگیری بهتر هر زبان خارجی

یادگیری زبان خارجی

زبان انگلیسی رایج ترین زبان دوم مردم در جهان است. تا به حال هرگز منابع مطالعاتی زیادی در دسترس نبوده است، مقالاتی بوده که وعده  های سرخرمن را می دهند، یا جوامع آنلاینی که هرگز حمایت نمی کنند. اگر نیاز به یادگیری سریع زبان انگلیسی دارید، به نظرتان ساده ترین راه برای رسیدن به نتیجه کدام است؟

در این مقاله،  یک خلاصه ای از مراحل و تکنیک های ثابت شده برای  پیشرفت در زبان انگلیسی را به شما ارائه می کنیم. برخی از منابعی که می توانند به شما کمک کنند را دنبال کنید.
همچنین، فراموش نکنید که راهنمای نهایی ما در مورد نحوه یادگیری آنلاین انگلیسی را هم بررسی کنید.

۱۲ نکته موثر برای یادگیری سریع و آسان انگلیسی یا هر زبان خارجی

۱- هر چه زودتر شروع به صحبت کردن کنید

اگر در مورد یادگیری سریع صحبت کردن انگلیسی جدی هستید،  واضح است که: گفتگوی منظم با یک فرد مسلط، تقریباً تنها راه ممکن است. هرچه سریع تر بتوانید سد ذهنی تست کردن مهارت های زبانی خود را با صدای بلند بشکنید، سریع تر می توانید با اطمینان صحبت کنید. مطالعه ‌ای در سال ۲۰۱۶ که توسط دانشگاه میشیگان منتشر شد، نشان داد دانش ‌آموزانی که از طریق مکالمه با وب‌کم، زبانی را یاد می‌ گیرند، نسبت به کسانی که از روش‌ های سنتی استفاده می‌ کنند، نتایج بسیار سریع ‌تری گرفته اند. دانشمندان دو گروه از دانش آموزان را هنگام شروع یادگیری زبان جدید دنبال کردند:

 • گروه A که با استفاده از تمرینات دستور زبان و واژگان مطالعه می کردند.
 • گروه B از طریق صحبت کردن و با استفاده از فناوری ویدئویی، انگلیسی یاد می گرفتند.

پس از دوازده هفته، مشخص شد که گروه A پیشرفت قابل توجهی نداشته است، اما گروه B مهارت های زبانی خود را به طور قابل توجهی توسعه داده است. آن ها واژگان متنوع تری به ذهن سپرده بودند و در تست های درک مطلب و لیسنینگ بهتر عمل کردند، و بهتر می توانستند از گرامر استفاده کنند و  با اطمینان بیشتری صحبت می کردند.

به زبان ساده تر می توان گفت، حتی اگر هفته‌ ها تمرینات واژگان، درس‌ های گرامر و تئوری ها را به طور منظم مطالعه کنید، به جایی نمی رسید مگر این که فقط انگلیسی را از طریق صحبت کردن و مکالمه یاد بگیرید، اما شاید بگویید که نمی شود این مهارت ها را باید در کنار هم یاد گرفت. این یک اشتباه رایج است. چند بار شنیده ‌اید که کسی می‌ گوید: من می ‌توانم خیلی از چیز هایی که  به زبان انگلیسی می‌ شنوم را بفهمم، اما در صحبت کردن خیلی خوب نیستم؟

متاسفانه، پیدا کردن شخصی برای تمرین مکالمه هرگز آسان نبوده است، مخصوصاً اگر انگلیسی را از خانه یاد می ‌گیرید! Preply هزاران معلم متخصص دارد که آماده گپ زدن از طریق وب ‌کم هستند، و می‌ توانید فیلتر های آن را طوری تنظیم کنید که فقط به کسانی که هزینه پرداخت می‌ کنند، این معلم ها نمایش داده شوند.

توجه زیاد یک گوینده بومی برای جلسات منظم یک ساعته می‌ تواند بسیار موثر باشد، و شما به سرعت پیشرفت واقعی را خواهید دید. بسیار مطمئن هستیم که همه دروس با ضمانت ۱۰۰٪ رضایت مندی ارائه می شوند.

۲-شروع به خواندن کنید

یافتن مطالبی به زبان انگلیسی هرگز راحت نیست،  اگر کلافه شده اید، بدانید که جستجوی مطالب در Google Translate سریع‌ترین راه ممکن است. اگر برای خواندن آثار کامل شکسپیر  آماده نیستید، سعی کنید:

 • اخبار افراد مشهور در وب سایت های آسان خوان مانند Buzzfeed، Mashable یا Upworthy را پیدا کنید.
 • به خواندن کتابی که دوست دارید، به زبان مادری خود و بعد ترجمه انگلیسی بپردازید.
 • می توانید مرورگر جستجوی خود را برای نمایش نتایج زبان انگلیسی، به طور پیش فرض تغییر دهید.
 • دنبال کردن چهره ‌های عمومی آمریکایی/ بریتانیایی/ استرالیایی در توییتر و فیسبوک

اگر فکر می کنید که خیلی معطل می شوید و کند پیش می روید، می‌ توانید لیست «Fry words» را سرچ کنید. تصور می شود که آن ها ۱۰۰۰ کلمه اول لازم برای خواندن در زبان انگلیسی را دارند و حدود ۵۰٪ از کل متن نوشته شده را تشکیل می دهند.

۳-خود را درگیر زبان کنید

اگر می خواهید انگلیسی را سریع یاد بگیرید، تمرین منظم باید به یک عادت برای شما تبدیل شود. اما این خوب نیست که فقط قول بدهید تا زمان بیشتری را صرف کار کردن بر روی مهارت های زبانی خود کنید. باید راهی پیدا کنید که تضمین کند تمرین می‌ کنید، حتی زمانی که زندگی تان شرایط عادی و معمولی ندارد. اگر قدرت اراده بالایی دارید، مسئولیت پذیر کردن خود، می تواند به سادگیِ تنظیم زنگ هشدار روی تلفن تان باشد تا به شما یادآوری کند که هر روز در یک زمان خاص، مانند زمانی که از سر کار به خانه می آیید، تایمی به یادگیری بپردازید. اما برای بسیاری از ما اینگونه است که در رقابت با شخص دیگری بسیار عالی تر عمل خواهیم کرد.

در یک مطالعه، انجمن آموزش و توسعه آمریکا (ASTD) دریافت که اگر با کسی متعهد باشید، ۶۵٪ شانس بیشتری برای تکمیل یک هدف دارید. حتی دلگرم‌ کننده ‌تر اینکه: اگر قرار ملاقات خاصی با این شخص برای بحث در مورد پیشرفت خود داشته باشید، شانس تکمیل هدف تان به ۹۵ درصد افزایش می‌ یابد.

می‌ توانید به دنبال دوستی بگردید که در حال یادگیری زبان انگلیسی است تا به طور منظم پیشرفت تان را با او مقایسه کنید، یا به سادگی معلمی را پیدا کنید که دوستش دارید و به او احترام می‌ گذارید.

اگر تصمیم دارید یکی از معلمان Preply را امتحان کنید، قبل از شروع درس، ویدیو های چند نفر مختلف شان را تماشا کنید. به دنبال شخصی باشید که فکر می کنید ممکن است بهتر با او ارتباط برقرار کنید، شاید فردی مناسب باشد که با علایق یا تجربیات زندگی شما مشابه باشد. زمانی که یکی از آموزگاران عالی به دنبال شما باشد و پیگیری تان کند، به راحتی می توانید به اهداف یادگیری زبان خود پایبند باشید!

۴- اهداف مفیدتری نسبت به “من به زبان مسلط خواهم شد” تعیین کنید

در جامعه زبان آموزی، تاکید زیادی بر “مسلط شدن” وجود دارد، اما وقتی اولین گام ها را در مسیر یادگیری زبان انگلیسی برمی دارید، آیا به نظرتان این هدف هنوز هم مفید است؟ احتمالا خیر!

مطالعات نشان می دهد که یادگیری زبان انگلیسی نقطه پایانی ندارد، نکته ای که همیشه تسلط روی آن را دور از دسترس می کند. حقیقت این است هر کسی که به هر زبانی صحبت می کند، تا آخر عمرش در حال یادگیری است. تحقیقات نشان داده است که اکثر مردم تا میان سالی هر روز یک کلمه جدید را در زبان مادری خود یاد می گیرند. اگر اهداف مرتبط با زمینه فردی خود را تعیین کنید، سریع تر یاد خواهید گرفت.

اهداف بهتر اهدافی هستند که به شما امکان می دهند تا پیشرفت خود را در رابطه با زندگی تان دنبال کنید. اهدافی که خاص، قابل اندازه‌گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان یا «هوشمندانه» باشند. چندین نمونه عالی از این نوع اهداف عبارتند از:

 • می خواهم که در عرض شش ماه، بتوانم با شرکای تجاری خود صحبت کنم و بدون استفاده از دیکشتری، سریعاً به انگلیسی به آن ها ایمیل بزنم.
 • در عرض سه ماه، می خواهم بتوانم در مورد موضوعات متداول (آب و هوا، گردشگری، ورزش و غیره) با انگلیسی زبانان بومی صحبت کنم.
 • بعد از نه ماه یادگیری آنلاین زبان انگلیسی، می خواهم در آزمون تافل، نمره ۱۰۰ بگیرم تا بتوانم اپلای کنم و در دانشگاه کلمبیا قبول شوم.

۵- هدف شخصیتان را در ذهن داشته باشید

هیچ راه آسانی وجود ندارد: یادگیری سریع انگلیسی انرژی جدی می خواهد. برای اینکه به آن پایبند باشید، باید انگیزه ای داشته باشید که قلب شما را به تپش در بیاورد. هنگامی که هدف خود را مشخص کردید، می توانید مطمئن شوید که تمام تلاش هایتان باعث می‌ شود که یک قدم به سمت هدف نزدیک شوید.

به عنوان مثال، شخصی که انگلیسی را برای گرفتن مدرک در یک دانشگاه انگلیسی زبان یاد می گیرد، ممکن است روی کلمات و عبارات تخصصی مرتبط با دوره خود تمرکز کند. اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی برای کار هستید، ممکن است بخواهید روی کلمات و عبارات مرتبط با شرکت تمرکز کنید . بسیاری از افراد همچنین ترجیح می‌ دهند که برای یک شریک زندگی یا کسی که دوست شان دارند، زبان یاد بگیرند و بیشترین زمان را صرف یادگیری زبان غیر رسمی می‌ کنند.

قطعا این مرحله شما را نا امید می کند: دنبال کردن یک کتاب درسی که شما را تشویق می کند تا مطالبی را یاد بگیرید که به این زودی ها نیازی به استفاده از آن ها ندارید. اگر این کتاب ها برای ارائه در جلسه هیئت مدیره و کار شما مفید نیستند، پس ساعت های با ارزش خود را صرف حفظ کلمات برای همه حیوانات باغ وحش نکنید!

این یکی دیگر از مزایای کار با یکی از آموزگاران Preply است. می توانید دلایل شخصی خود را برای یادگیری زبان انگلیسی در میان بگذارید و با آن ها کار کنید تا یک طرح یادگیری متناسب با شما ایجاد کنند. به این ترتیب، می توانید واژگان مورد نیاز خود را خیلی سریع تر یاد بگیرید.

یادگیری زبان انگلیسی برای کار؟ چرا به دنبال معلمی نیستید که در زبان انگلیسی تجاری، تخصص داشته باشد. این پلتفرم معلمان آنلاین در بیش از ۵۰ زبان دارد .

۶- فلش کارت ها را امتحان کنید تا دایره لغات خود را تقویت کنید

یک نکته: لش کارت ها می توانند دوستی اشتباه هنگام یادگیری زبان انگلیسی باشند. به این صورت که ممکن است شما با استفاده از فلش کارت مدت زمان طولانی را صرف یاد گرفتن کلمه کنید؛ بدون این که کاربرد آن را در متن ببینید. با این حال، هنگامی که با تمرین های گفتاری فراوان ترکیب می شوند، راه آسانی برای جذب تعداد زیادی از واژگان جدید نسبتاً سریع و از خانه هستند. خوشبختانه، تعداد زیادی برنامه عالی و رایگان وجود دارد تا بتوانید هر کجا که می‌ روید شروع به حفظ کردن کلمات کنید!

برخی از موارد مورد علاقه ما عبارتند از: کارت های کوچک Memrise Word Power Lite. استادی در دانشگاه وسترن انتاریو به این نتیجه رسید که برای درک ۷۵ درصد از زبانی که در زندگی عادی صحبت می‌ شود، فقط به ۸۰۰ کلمه از پرکاربردترین کلمات نیاز دارید. این تعداد قطعا برای فلش کارت قابل دستیابی است!

۷- جملات کامل را یاد بگیرید

فلش کارت ها مفید هستند، اما مطالعات نشان می دهد که یادگیری جملات کامل مفید تر است. زبان‌آموزان این تکنیک را «جمله‌ کاوی» می‌ نامند. یک جستجوی سریع در اینترنت برای «جمله کاوی یا sentence mining» انجام دهید . این گونه افراد آنلاین و مشتاقی پیدا خواهید کرد و به شما اثبات می کنند که این سریع ‌ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه است.

مطمئناً یادگیری کامل جملات به صورت صمیمانه و راحت، می‌ تواند به شما کمک کند تا کلمات را در متن یاد بگیرید و به شما بیاموزد که چگونه معنای آن ها در زمینه‌ ها و موضوعات مختلف را با تغییرات ظریفی پیدا کنید.

مطمئن نیستید با کدام جملات شروع کنید؟ این فهرست رایگان که با پادکست های صوتی کامل شده است را امتحان کنید. اگر در حال یادگیری با یکی از آموزگاران Preply هستید، این تکنیک برای تان خوب کار می کند. از معلم خصوصی خود بخواهید که به شما کمک کند تا جملات مرتبط با اهداف یادگیری شخصی خود را پیدا کنید.

۸- به زبان انگلیسی آواز بخوانید

موسیقی زبان بزرگ جهانی است! همچنین می تواند ابزاری قدرتمند برای ایجاد حس طبیعی تر زبان دوم باشد. گوش دادن به موسیقی با اشعار انگلیسی می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از تلفظ، واژگان و ساختار جمله به دست آورید، بدون این که اصلاً تمایلی به مطالعه داشته باشید.

حتی یک مطالعه جالب نشان داد که گوش دادن به موسیقی به زبان جدید می‌ تواند به شما کمک کند تا قواعد گرامری را راحت ‌تر بیابید، دقیقا همان روشی که در اولین یادگیری برای صحبت کردن در کودکی انجام می‌ دادید. موسیقی عالی و رایگان انگلیسی زبان، در وب کم نیست.

یوتیوب تقریباً تعداد نا محدودی از موسیقی به همراه ویدیو های متن ترانه را دارد، بنابراین می توانید بدون از دست دادن کلمه ای، با آن بخوانید و حتی به مرور حفظ کنید.

جدا از آن: برنامه آموزش Lyrics به شما امکان می ‌دهد تا با ایجاد تمرین‌ های «پر کردن شکاف‌ ها» از متن آهنگ مورد علاقه‌تان، مهارت‌ های شنیداری خود را تمرین کنید. Radio Garden ابزاری عالی و رایگان برای گوش دادن به ایستگاه‌ های رادیویی در سراسر جهان است. همچنین، شورای بریتانیا مجموعه ‌ای رایگان از آهنگ‌ های انگلیسی دارد که برای کودکان ساخته شده است که می توانید در خلوت خود به آن ها گوش دهید تا دیگران شما را کودک فرض نکنند که البته نباید برایتان مهم باشد.

۹- تلویزیون تماشا کنید

تماشای سریال های تلویزیونی یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان انگلیسی است، اما بهترین برنامه ها کدامند؟ طبق مطالعه‌ ای که در سال ۲۰۱۲ توسط کاپلان انجام شد، چند نمایش محبوب برتر که دانش ‌آموزان آن‌ ها را برای کمک به یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کرده‌اند، عبارتند از: دوستان یا freinds ( برنامه پ ربیننده ای، که ۲۶٪ از کل دانش آموزان آن را تماشا می کنند!) چگونه مادرت را ملاقات کردم، CSI،.

برنامه های آموزش زبان با نتفلیکس را در مرورگر کروم امتحان کنید، که به شما امکان می‌ دهد تا همزمان نتفلیکس را با زیرنویس به زبان انگلیسی و زبان مادری خود تماشا کنید. این ابزار رایگان عالی حتی به شما امکان می دهد کلمات جدیدی که با آن ها برخورد می کنید را ذخیره کنید.
همچنین ممکن است به ۱۰ کانال برتر یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی علاقه پیدا کنید.

۱۰- به زبان انگلیسی بومی زبانان گوش کنید (سپس به زبان خودتان صحبت کنید)

فرقی ندارد که زبان مادری شما ایرانی، چک یا اسپانیایی یا ترکی، به احتمال زیاد با یک انگلیسی زبان بومی صحبت کرده اید که صحبت کردن را از بچگی یاد گرفته است و بعد با خودتان فکر کردید “هوم … حرف زدنش کاملا درست به نظر نمی رسد”. یک نکته ساده این است که به اشتباهات رایجی که انگلیسی زبانان بومی در زبان مادری خود مرتکب می شوند، توجه کنید، به خصوص در ساختار جمله و دستور زبان. این ها احتمالاً سرنخ هایی در مورد تفاوت گرامر انگلیسی با زبانی است که شما بهتر آن را می دانید.

۱۱- تنظیمات گوشی و شبکه های اجتماعی خود را به انگلیسی تغییر دهید

تا این جای کار؛ شاید بتوانید اصول اولیه زبان انگلیسی را درک کنید. آیا می خواهید در مرحله بعدی پیشرفت کنید؟ اکنون زمان آن است تا آنجا که ممکن است با زبان انگلیسی آشنا شوید. بسیاری از ما روزانه ساعت‌ ها به تلفن‌ هایمان خیره می‌ شویم و بی‌هدف در ان گردش می‌ کنیم. تغییر تنظیمات گوشی به انگلیسی، راهی بسیار آسان برای درگیر شدن با زبان است. با تغییر تنظیمات تلفن خود، کلماتی  به شما یاد داده می شود که بسیار مرتبط با زندگی مدرن هستند که لزوماً در وب ‌سایت‌ های آموزش واژگان نخواهید دید.

۱۲- جامعه ای از زبان آموزان را پیدا کنید

وقتی شروع به جستجو در جنبه های پیشرفته تر یادگیری زبان انگلیسی می کنید، این کار می تواند بسیار انگیزه دهنده باشد که بینش، پیشرفت ها و ناامیدی های خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید. در اینجا چند راه عالی برای برقراری ارتباط با دانش ‌آموزان دیگر وجود دارد، مخصوصا اگر از خانه تحصیل می‌ کنید.

 • انجمن زبان انگلیسی Reddit را امتحان کنید.
 • در بخش پرسش و پاسخ Preply پاسخ سوالات دشوار را دریافت کنید.
 • گروه های عمومی فیس بوک را برای زبان آموزان ESL جستجو کنید.

۵ منبع ضروری برای سرعت بخشیدن به یادگیری زبان انگلیسی

حجم عظیمی از منابع ESL (انگلیسی به عنوان زبان دوم) در اینترنت چیز شگفت انگیزی است، اما دانستن اینکه کدام یک ارزش وقت شما را دارند؛ کمی سخت خواهد بود.

پنج منبعی که نباید بدون آن ها زبان انگلیسی را مطالعه کنید، عبارتند از:

۱- تدریس خصوصی ۱ به ۱

تنها ترفندی که واقعاً برای یادگیری زبان مؤثر است، تمرینِ زیاد صحبت کردن است. صحبت کردن به زبان انگلیسی سخت‌ ترین مهارتی است که خودتان می‌ توانید آن را توسعه دهید. البته کمی در ابتدا اعصاب خرد کن است، بنابراین بسیاری از دانش آموزان آن را در نیمه های راه رها می کنند که این یک اشتباه بسیار بزرگ است!

اگر می خواهید با اطمینان انگلیسی صحبت کنید، تمرین صحبت کردن، باید اولویت اصلی شما باشد. تدریس خصوصی کارآمدترین راه برای به دست آوردن تمرین صحبت کردن با کیفیت است. با یک معلم خصوصی کار کنید که فضای امنی برای تمرین مکالمه انگلیسی خواهید داشت.


شما مختار هستید که اشتباه کنید و سوال بپرسید، و هیچ مانعی سر راه خود احساس نکنید. بدون نگرانی از وجود دیگر همکلاسی ها،  کاملاً بر مهارت هایی متمرکز شوید که برایتان مهم است. از این که فقط یک یا دو ساعت تمرین بیشتر در هفته چقدر تفاوت ایجاد می کند؛ شگفت زده خواهید شد! خوشبختانه، از آموزش ۱ به ۱ هرگز مقرون به صرفه تر و در دسترس تر نبوده است. Preply دارای هزاران مدرس انگلیسی واجد شرایط است که بر اساس قیمت، رتبه، در دسترس بودن و تخصص قابل جستجو هستند. فهرست استادان را مرور کنید تا شخصی مناسب برای نیاز های خود را بیابید.

۲- یک دفترچه یادداشت اختصاصی داشته باشید

اینترنت آموزش زبان را متحول کرده است. برنامه‌ های تعاملی و تمرین‌ های آنلاین ارزش زیادی دارند، اما روش‌ های یادگیری اولیه که صد ها سال است به آن‌ ها تکیه کرده‌ایم را نیز فراموش نکنید. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که نوشتن اطلاعات جدید با دست، ابزار بسیار قدرتمندی برای انتقال آن‌ ها به حافظه بلند مدت شما است.
مطالعه ‌ای که در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه پرینستون انجام شد، نشان داد دانش ‌آموزانی که با کاغذ و خودکار یادداشت‌ برداری می‌ کنند، بسیار بیشتر از دانش‌آموزانی که تایپ می‌ کنند، مطالب را به خاطر می‌ آورند.
گروهی که با دست می‌ نوشت، مفاهیم بزرگ را به‌خوبی به یاد می‌آورد. پس این نکته را از علم یاد بگیرید و حداقل برخی از یادداشت های خود را به روش قدیمی بنویسید. ممکن است برای تان بهتر باشد که یک دفترچه یادداشت کوچک در جیب خود داشته باشید، برای نوشتن سریع کلمات جدیدی که در حین حرکت یاد می گیرید، چه از مکالمات روزمره انگلیسی، چه از دیدن آن ها در یک برنامه یادگیری زبان.

برخی از زبان‌آموزان ترجیح می‌ دهند که یک دفترچه یادداشت بزرگ با تمام مهارت‌ های زبانی جدیدشان، از جدول‌های دست ‌نویس گرفته تا جملات نمونه و یادداشت‌ های درسی، داشته باشند. در هر صورت، استفاده از نوت بوک ها در یادگیری زبان انگلیسی ارزشش را دارد.

تأثیر قدرتمند نوشتن اطلاعات جدید با دست را دست کم نگیرید!

۳- استفاده از یوتیوب

اکنون که بیشتر ویدیو ها به TikTok منتقل شده ‌اند، این موضوع بیشتر و بیشتر آشکار می‌ شود که یوتیوب یک پلتفرم درخشان برای آموزش است. از بسیاری جهات، به نظر می رسد که این وب سایت برای زبان آموزان ساخته شده است! می توانید ویدیو ها را با سرعت کندتر یا با زیرنویس تماشا کنید.

این گزینه ها برای کسانی که با سرعت زبان؛ بومی زبان ها مشکل دارند عالی هستند. بهتر از همه، حجم عظیمی از محتوا به خصوص برای زبان آموزان ESL ایجاد شده است. برخی کانال ‌ها، مانند JenniferESL، دوره کاملی از درس‌ های ویدیویی را در یوتیوب ارائه می‌ دهند.

به طور خلاصه، بسیاری از محتواهای کاربرپسند و حرفه ‌ای به صورت رایگان در دسترس هستند، و با از دست دادن شان ضرر خواهید کرد. بسیاری از محبوب ‌ترین یوتیوبر های انگلیسی زبان حتی درس‌ های تعاملی منظمی را از طریق پخش زنده برگزار می‌ کنند.

شکاف بین بهترین کانال ‌های یوتیوب ESL و کلاس‌ های انگلیسی آنلاین، هر لحظه کم تر می‌ شود!

۴- بهره بردن از وب سایت های تبادل زبان

اگر می خواهید هر چه سریع تر انگلیسی صحبت کنید، تمرین صحبت کردن باید از همان ابتدا اولویت شما باشد. اگر در نزدیکی هر انگلیسی زبانی زندگی نمی کنید و نمی توانید به اندازه ای که می خواهید تدریس خصوصی ۱ به ۱ داشته باشید ، هنوز راه هایی برای به دست آوردن آن ساعت های با ارزش مکالمه وجود دارد! یک تبادل زبان آنلاین را امتحان کنید. با یک انگلیسی زبان بومی که می خواهد زبان مادری شما را یاد بگیرد، دوست شوید و مهارت های زبانی خود را با او مبادله کنید. مدتی را به چت به زبان انگلیسی اختصاص دهید (تا بتوانید تمرین کنید! ) و مدتی را به چت به زبان مادری خود اختصاص دهید ( تا آن ها بتوانند یاد بگیرند و تمرین کنند).

یک تبادل زبان خوب می تواند راهی بسیار موثر و سرگرم کننده برای یادگیری باشد. تبادل زبان یکی دیگر از جنبه های یادگیری زبان انگلیسی است که از زمان ظهور اینترنت بسیار آسان تر شده است!

۵ – استفاده از پادکست

این روز ها تقریباً برای هر علاقه، موضوع و سرگرمی یک پادکست وجود دارد . مانند یوتیوب، که در آن؛ مجموعه ای غنی از پادکست های رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. بسیاری از بهترین‌ سایت ها رونوشت‌ های کامل را ارائه می‌ دهند، بنابراین می‌ توانید آنچه را که می‌ شنوید بخوانید و گوش خود را برای تلفظ انگلیسی تقویت کنید.

مزیت اصلی یادگیری با پادکست ها این است که در قسمت هایی از روزمره شما قرار می گیرند که نمی توانید از آن ها برای مطالعه استفاده کنید. رئیس تان احتمالاً به شما اجازه نمی دهد در محل کار انگلیسی بخوانید … اما شاید او به شما اجازه دهد که به یک پادکست گوش دهید. شما واقعا نمی توانید فلش کارت های خود را در حین رانندگی مطالعه کنید … اما می توانید بدون هیچ مشکلی به یک پادکست گوش کنید!

۶ برنامه عالی برای یادگیری سریع انگلیسی

به نظر می رسد تقریباً هر روز یک برنامه جدید برای یادگیری زبان انگلیسی خلق می شود که هر کدام الهام بخش روشی جدید و تغییر دهنده زندگی برای سرعت بخشیدن به یادگیری شما هستند! در اینجا ۶ موردی وجود دارد که قطعا ارزش وقت شما را دارند.

۱. Preply

کلاس های خصوصی زبان انگلیسی بسیار موثر هستند، اما این بدان معنا نیست که ثبت نام در آن ها باید کار سختی باشد! با برنامه Preply، به تدریس خصوصی تخصصی در تلفن خود دسترسی دارید. این باعث می‌ شود که کلاس‌ های خصوصی انگلیسی و تمرین صحبت کردن با کیفیت بالا بسیار آسان شود.

از این گذشته، راز ایجاد عادات یادگیری عالی این است که تدارکات را تا حد امکان برای خود راحت کنید.

۲- Quizlet

بخش‌ های بسیار هیجان‌انگیزی در یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، اما در برخی مواقع، احتمالاً مجبور خواهید بود فقط یک سری کلمات را حفظ کنید. فلش کارت ها راهی سریع  اما کمی اشتباه برای حفظ کلمات جدید هستند! اما چرا اشتباه؟ خوب، یادگیری واژگان جدید با فلش کارت، کلمات را از زمینه اصلی آن ها دور می کند، بنابراین ممکن است برخی از زوایای ظریف تر معنای آن ها را از دست بدهید . با این حال، اگر می‌ خواهید واژگان خود را با بیشترین سرعت ممکن افزایش دهید، یک برنامه فلش کارت مانند Quizlet یک میانبر عالی است. با Quizlet، می‌ توانید مجموعه‌ای از فلش کارت‌ ها را با کلمات انگلیسی جدیدی که می‌ خواهید یاد بگیرید، ایجاد کنید و تایپ کردن آن ها را تمرین کنید.

برخی از مردم واقعاً به برنامه‌ های فلش‌کارت عادت می‌ کنند و متوجه می‌ شوند که در یک «دایره بد» یادگیری قرار گرفتند. اما این برنامه ها بسیار موثر هستند، که آن ها را بسیار اعتیاد آور می کند. البته فلش کارت ها هم بسیار اعتیاد آور هستند. حتی ممکن است متوجه شوید که یادگیری در Quizlet جایگزین عادت شما به گشتن در توییتر، اینستاگرام یا TikTok شده است!

۳- Spotify

البته Spotify یک برنامه یادگیری زبان نیست. اما به احتمال زیاد شما قبلاً از آن یا یک برنامه مشابه برای گوش دادن به موسیقی و پادکست استفاده کرده اید که یکی از رازهای به دست آوردن یک روتین مطالعه مؤثر است. اگر Spotify در حال حاضر روی تلفن شما نصب است، به دنبال راه هایی باشید که بتوانید از آن برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. در برخی از پادکست‌ های زبان ‌آموزان انگلیسی عضو شوید و هر بار که قسمت جدیدی منتشر می‌ شود، اعلانی دریافت خواهید کرد. حتی اگر فوراً به آن ها گوش ندهید، اعلان‌ ها به شما کمک می ‌کنند تا اهداف یادگیری تان را یادآوری کنند. همچنین می توانید لیست پخش آهنگ های یادگیری زبان انگلیسی را دانلود کنید یا خودتان ان ها را بسازید.

۴- Beelinguapp

بیشتر زبان آموزان متوجه می شوند که مهارت های ریدینگ ‌یا خواندن انگلیسی آن ها بسیار سریع تر از گوش دادن، صحبت کردن یا نوشتن شان رشد و پیشرفت می کند. این را به سود خود استفاده کنید! خواندن می تواند به طور قابل توجهی تسلط شما بر گرامر را بهبود ببخشد و واژگان مورد نیاز برای توسعه تسلط را در اختیار شما قرار دهد.

Beelinguapp خواندن به زبان انگلیسی را تا حد امکان راحت می کند. متنی را به زبان خودتان با ترجمه انگلیسی در کنار هم، به شما نشان می دهد. متون به قدری کوتاه هستند که بتوانید در هر کلمه دقیق شوید. آن ها موضوعاتی از افسانه ها، علم و مقالات خبری را پوشش می دهند . حتی توانید همراه با صدا ان ها را بخوانید، که به شما کمک می‌ کند تا تلفظ غیرمعمول انگلیسی را با املای غیرمعمول انگلیسی مطابقت دهید. نسخه اصلی Beelinguapp رایگان است، بنابراین لازم نیست نگران هدر دادن پول خود در برنامه‌ای باشید که ممکن است نتوانید از آن استفاده کنید. ما فکر می کنیم که این یک ابزار عالی برای جعبه ابزار یادگیری شما است.

۵- Tandem

اگر می‌ خواهید سریع انگلیسی صحبت کنید، به تمرین مکالمه به مقدار زیاد نیاز دارید. کارآمدترین راه برای دریافت آن، آموزش خصوصی ۱ به ۱ است، اما بسیاری از دانش‌آموزان وقت (یا بودجه) برای بیش از دو یا سه کلاس Preply در هفته را ندارند.

مطالب مرتبط
در حال مکالمه 6 دقیقه

۵ روش تقویت مهارت گفتاری و مکالمه زبان

اسحاق حیدری

با رشد سریع اقتصاد چین، برخی ممکن است فکر کنند که برای برتری در بازار کار باید زبان ماندارین را یاد بگیرند. با این که صحبت کردن به زبان ماندارین ممکن است یک مزیت باشد، اما شواهد نشان می‌ دهد که انگلیسی هم چنان در بسیاری از زمینه ها از جمله تجارت، اقتصاد و آموزش […]

یادگیری زبان 9 دقیقه

روش یادگیری یک زبان خارجی (۹ ترفند و ۳ راه حل فوری)  

اسحاق حیدری

یاد گرفتن زبان جدید چالش برانگیز و گاهی اوقات نا امیدکننده است و شما فکر می کنید که هیچ پیشرفتی ندارید. این که بدانید بهترین راه ها برای یاد گرفتن زبان جدید چیست، اهمیت بسیار زیادی دارد اما شاید برایتان تقریباً غیر ممکن به نظر برسد. تئوری های مختلفی در مورد یادگیری زبان جدید وجود […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان