الو زبان

روش تقویت مهارت نوشتاری زبان با ۸ توصیه موثر

یادگیری رایتینگ

با این که بسیاری از افراد رویای یک نویسنده حرفه ای شدن را در سر می پرورانند، اما نوشتن به زبان انگلیسی داستان کاملا متفاوتی دارد. معمولا وقتی افراد مدرسه را به پایان می رسانند، به کلی دست از نوشتن می کشند. سال ‌ها بعد، تصمیم می ‌گیرند که وارد دنیای نویسندگی شوند، اما به سرعت متوجه می ‌شوند که همه چیز یادشان رفته یا این که نمی ‌دانند از کجا شروع کنند.

شروع نوشتن می تواند ترسناک باشد، اما خوشبختانه، هنگامی که یک برنامه عملی خوب دارید، می توانید راحت تر شروع کنید. وقتی برای مدت طولانی می نویسید، این که بتوانید مهارت هایتان را در حد نرمال نگه دارید، دشوار خواهد شد. در این مقاله نکاتی در مورد تقویت مهارت نوشتاری که هم به درد مبتدی ها می خورد و هم نویسندگان با سابقه، آورده شده است که قطعا کمک تان خواهد کرد .

آنچه که در مدرسه به شما آموزش داده شده را فراموش کنید

البته منظور ما این نیست که تمام قواعد دستور زبان را کنار بگذاریم اما می ‌خواهیم به شیوه ‌ای متفاوت با نوشتن در مدرسه به این قضیه بپردازیم. یکی از سخت ‌ترین کار هایی که باید بکنیم این است که عادت نوشتن به سبک حرفه ای را کنار بگذاریم و به جای آن یاد بگیریم که چه طور به صورت شخصی و به تنهایی بنویسیم.

مثلا اگر در دوران مدرسه هنگام نوشتن یک متن از کلمه ” من ” استفاده می کردیم یا به هر نحوی درباره خودمان می‌ نوشتیم، معمولا نمره بدی می گرفتیم. اما برای وبلاگ نویسی و سایر متن های آنلاین، نوشتن از زبان خودتان ؛ یک مزیت به حساب می آید.

سطوح زبان انگلیسی کدامند؟ (جدیدترین تغییرات)

فرمت های اصلی نوشتن را یاد بگیرید

بسته به نوع سبک نگارشی که می خواهید وارد آن شوید، معمولا قواعد و قالب بندی های خاصی وجود دارد.

چه بخواهید وارد دنیای وبلاگ نویسی شوید و چه فیلم نامه نویسی و تولید محتوا، اصول خاصی هست که باید رعایت کنید. کتاب های ضروری مورد نیازتان را تهیه کنید، از چند منبع آموزشی کمک بگیرید و شروع به نوشتن اولین پیش نویس های تان کنید.

اگر فقط می خواهید چیزی بنویسید ، تمام قوانین را فراموش کنید و به سادگی شروع به نوشتن روی کاغذ کنید. سعی کنید در مورد روز یا خاطراتی که دارید بنویسید. مهم نیست چه باشد ، هر چیزی که باعث به کار افتادن قوه خلاقیت و راه افتادن و پیشرفت تان می شود، خوب است.

نوشته هایی که سبک های مختلف دارند را بخوانید

فقط خواندن متن هایی که سبکی مشابه آنچه شما می خواهید دارند، کافی نیست. شما باید تا می توانید به لیست متن های خوانده شده تان اضافه کنید. چند داستان کوتاه، بیوگرافی ، متن های غیر داستانی، شعر و هر چیز دیگری که به دست تان می رسد را بخوانید. بعدا متوجه خواهید شد که هر چه بیشتر با سبک های مختلف نگارشی آشنا شوید، بهتر می توانید سبک خود را تقویت کنید.

یکی از کار های موثر این است که قسمت هایی از نوشته یا قالب بندی که دوست دارید را برجسته کنید. به این ترتیب شما به سبک و جریان خودتان شکل خواهید داد. نقل قول هایی از نویسندگان مورد علاقه تان یا متن های الهام بخشی که دوست دارید را در چیزی مثل Google Doc یا دفترچه یادداشت، ذخیره کنید.

۵ روش تقویت مهارت شنیداری هر زبان خارجی

اگر یک فایل کامل از متن هایی که دوست دارید ایجاد کنید، زمانی که گیر کردید و مطمئن نبودید که چه طور نوشته تان را قالب بندی کنید، می توانید از آن کمک بگیرید.

سبک نگارش های مختلف را امتحان کنید

وقتی متوجه شدید که سبک نگارش تان چگونه است، از ایجاد تغییر نهراسید. فقط به این دلیل که تصمیم دارید وبلاگ نویس شوید، معنایش این نیست که نمی توانید به شعر هم بپردازید.

وقتی سبک نگارش های مختلف را امتحان کنید، می فهمید که از چه سبکی بیشتر خوشتان می آید. به علاوه، مهارت هایی که در هر کدام به دست می آورید در تمام نوشته‌های تان به کار می آید. مثلا می توانید از چیز هایی که هنگام نوشتن شعر یاد می گیرید؛ در متن های وبلاگ تان استفاده کنید که این باعث منحصر به فردتر شدن اثرتان خواهد شد.

بپذیرید که کسب مهارت زمان می برد

یکی از رایج ترین مشکلات در بین نویسندگان، مقایسه مهارت های فعلی خود با نویسندگان حرفه ای است.

این مقایسه به جز در موارد اندک که ممکن است به شما انگیزه دهد، در اغلب مواقع باعث ناامیدی تان می شود. اکثر کتاب ‌ها دوره ‌های ویرایشی را پشت سر گذاشته‌ اند و توسط افرادی نوشته شده ‌اند که سال ‌ها و سال‌ ها این کار را انجام می ‌داده اند و در آن حرفه ای شده اند. اگر هنوز هم در حال یادگیری هستید، ممکن است نوشته‌ های تان را با نوشته ‌های آن ‌ها مقایسه کنید و فکر کنید که هرگز نمی‌ توانید یک نویسنده خوب باشید.

یادگیری نوشتن درست مثل هر مهارت دیگری به زمان و تمرین زیادی نیاز دارد. به خاطر داشته باشید که حتی بهترین نویسندگان جهان هم در اوایل کارشان کلی کاغذ پیش نویس دور ریخته اند. نکته ای که از همه مهم تر است ؛ اینست که ساده شروع کنید و کار را برای خودتان سخت نکنید.

۵ روش تقویت مهارت گفتاری و مکالمه زبان

از نویسندگانی که الهام بخش شما هستند، یاد بگیرید

چیز های زیادی وجود دارند که می توانید از نویسندگانی که در سبک نگارش مورد علاقه تان موفق هستند، یاد بگیرید. مصاحبه ‌های آن ها را تماشا کنید، کتاب‌ هایشان را بخوانید و مصاحبه های نوشتاری شان را مطالعه کنید. همه این‌ ها به شما کمک می‌ کند تا میانبر ها و تاکتیک‌ هایی که می‌ توانید در نگارش های روزمره و در طول حرفه نویسندگی ‌تان به کار ببرید را پیدا کنید.

در صورت امکان سعی کنید در کلاس های آن ها هم شرکت کنید. هیچ چیز بهتر از یادگیری تجربیات این نویسندگان الهام بخش نیست.

راهی برای متعهد ماندن پیدا کنید

هنگامی که تصمیم به نوشتن گرفتید، باید راهی برای تمرین مداوم پیدا کنید. این کار چه پیوستن به گروه ‌های نویسندگی باشد چه شرکت در یک دوره نویسندگی و چه پیدا کردن کسی که شما را مجبور به متعهد بودن بکند، باید انجامش بدهید.

هنگامی که روند ثابتی را پیش گرفتید، می توانید حرفه نویسندگی را رسما شروع ‌کنید. اگر برخی از بزرگترین نویسندگان مثل استیون کینگ یا ارنست همینگوی را الگوی خود قرار دهید، خواهید دید که آن ها در نویسندگی ثابت قدم بوده اند و طبق عادت پیش می رفته اند. مطمئنا آن ها هم فوق العاده با استعداد هستند، اما شکی نیست که ثبات در کار به آن ها کمک کرده است.

برخی از نویسندگان هستند که هر از گاهی یک کار حرفه ای ارائه می دهند اما مطمئنا در بیشتر مواقع، هر روز دست به قلم بوده اند.

یاد بگیرید که چه طور با چالش های نویسندگی مواجه شوید

بسیاری از نویسندگان هنگام به قلم آوردن کلمات روی یک صفحه خالی با مشکلاتی روبرو هستند. میلیون ها استراتژی برای مبارزه با این مشکل وجود دارد، اما در این جا فقط چند ایده برای مواقعی که گیر کرده اید، وجود دارد:

  • در مورد چیزی که می خواهید بنویسید؛ با صدای بلند صحبت کنید.
  • از یک طرح کلی استفاده کنید.
  • اگر در ابتدا گیر کرده اید، از وسط نوشتن تان شروع کنید و بعد به ابتدا برگردید.
  • کاری خارج از روال معمول تان انجام دهید تا تغییر به وجود بیاورید.

این را بدانید که حتی اگر بهترین عادت های نویسندگی را در خودتان پرورش داده باشید، باز هم به عنوان یک نویسنده هر از گاهی با موانع ذهنی مواجه خواهید شد. نگران نباشید، فقط دنبال راهکار هایی باشید تا بتوانید از آن ها دور شوید.

یادگیری گرامر یک زبان خارجی (یک رویکرد جدید)

در کلاس های نویسندگی ثبت نام کنید

اگر واقعا می خواهید مهارت های نوشتاری تان را تقویت کنید، ثبت نام در یک کلاس جدید می تواند جرقه ای برای شروع کارتان باشد. به لطف اینترنت، می توانید در کلاس های آنلاین شرکت کنید تا با سبک های مختلف نوشتاری آشنا شده و با نویسندگان دیگر ارتباط برقرار کنید و از آن ها یاد بگیرید .

برخی از کلاس ها بهتر از بقیه هستند، بنابراین سعی کنید در پیدا کردن کلاس های خوب دقت به خرج بدهید.

نکات زیادی وجود دارد که می توانید از سایر نویسندگان یاد بگیرید و با تکنیک هایی که قبلا امتحان نکرده اید، آشنا شوید. بهترین مزیت این کلاس ها این است که معمولا یک برنامه زمانی مشخص وجود دارد که شما را متعهد می کند تا طبق آن روال پیش بروید.

ویرایش را یاد بگیرید

هنگامی که یاد گرفتید که چه طور بنویسید، باید یاد بگیرید که چه طور ویرایش کنید. ویرایش یک متن مهارتی کاملا متفاوت است و ویرایش متنی که خودمان می نویسیم ؛ می تواند سخت باشد.

از طرفی هم تصور این که نوشته تان که ساعت ها برای آن وقت گذاشته اید نیاز به ویرایش داشته باشد برایتان ناخوشایند است. به همین دلیل است که اکثر نویسندگان در نهایت برای تنظیم دقیق نوشته‌های شان ویراستارانی را استخدام می‌کنند.

روش تقویت مهارت ریدینگ زبان با ۴ توصیه کاربردی

فقط بدانید که ویرایش برای هیچ نویسنده ای آسان و عادی نیست، پس یاد بگیرید که صبور باشید. یکی از کار هایی که نویسندگان دوست دارند انجام بدهند این است که جملات شان را با صدای بلند بخوانند تا ببینند چه چیزی به نظرشان عجیب به نظر می رسد یا بهتر است اصلاح شود .

کلام آخر این که هیچ وقت یادگیری روش های تقویت مهارت های نوشتاری تان را متوقف نکنید و همچنان با قدرت و استمرار ادامه دهید تا به نتیجه دلخواه خود برسید و در نوشتن حرفه ای شوید .

مطالب مرتبط
یادگیری زبان خارجی 22 دقیقه

ساده ترین راه ها و ابزارها برای یادگیری بهتر هر زبان خارجی

اسحاق حیدری

زبان انگلیسی رایج ترین زبان دوم مردم در جهان است. تا به حال هرگز منابع مطالعاتی زیادی در دسترس نبوده است، مقالاتی بوده که وعده  های سرخرمن را می دهند، یا جوامع آنلاینی که هرگز حمایت نمی کنند. اگر نیاز به یادگیری سریع زبان انگلیسی دارید، به نظرتان ساده ترین راه برای رسیدن به نتیجه […]

گرامر زبان 5 دقیقه

یادگیری گرامر یک زبان خارجی (یک رویکرد جدید)

اسحاق حیدری

اگر فقط یک توصیه مفید و کاربردی در مورد یک زبان خارجی باشد، اینست که برای یادگیری آن نیازی به مطالعه گرامر نیست! این واقعیتی است که با روش های نادرستی که در کلاس های آموزشگاه ها و مدارس برای آموزش زبان های خارجی به کار گرفته می شود، تناقض دارد. از طرفی هم باعث […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان