الو زبان

۵ روش تقویت مهارت گفتاری و مکالمه زبان

در حال مکالمه

با رشد سریع اقتصاد چین، برخی ممکن است فکر کنند که برای برتری در بازار کار باید زبان ماندارین را یاد بگیرند. با این که صحبت کردن به زبان ماندارین ممکن است یک مزیت باشد، اما شواهد نشان می‌ دهد که انگلیسی هم چنان در بسیاری از زمینه ها از جمله تجارت، اقتصاد و آموزش ، حرف اول را خواهد زد.

انگلیسی حاکمیت خود را حفظ کرده و رشد خواهد کرد و از زبانی برگزیده تبدیل به مهارتی اساسی و مورد نیاز برای نیروی کار تبدیل خواهد شد.

طبق گزارش شورای بریتانیا، تقریبا ۱.۷۵ میلیارد نفر در سراسر جهان می توانند به زبان انگلیسی در سطح قابل قبولی صحبت کنند که این یعنی از هر چهار نفر، یکی! پیش ‌بینی می ‌شد که ۲ میلیارد نفر در سال گذشته انگلیسی یاد بگیرند که در حال حاضر بیشتر از این مقدار در حال فراگیری این زبان هستند.

پس چرا این روز ها صحبت کردن به زبان انگلیسی آنقدر مهم است؟ خوب، مثلا اگر به انگلیسی صحبت کنید، می توانید به راحتی با تیم های بین المللی در محل کارتان ارتباط برقرار کنید، با شرکای تان کار کنید و شانس تان هنگام جستجوی کار در کانادا و سراسر جهان را افزایش دهید. علاوه بر این، گزارش اخیر واحد اطلاعات اکونومیست نشان می دهد که مدیران شرکت ‌های چند ملیتی مثل هاینکن، سامسونگ و رنو معتقدند که در آینده ای نزدیک، بیش از ۵۰ درصد از نیرو های کارشان باید به زبان انگلیسی صحبت کنند. اگر هدف تان زندگی، تحصیل و کار در کانادا است، بلد بودن زبان انگلیسی امری ضروری است. ۷۵.۴٪ کانادایی ها انگلیسی و فقط ۲۲.۸٪ فرانسوی صحبت می کنند.

روان صحبت کردن به زبان انگلیسی یک شبه محقق نخواهد شد. اما به این آسانی هم نا امید نشوید. من هم یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی را از صفر شروع کردم. درست مثل شما! پس ادامه این مقاله که ما در آن به ۵ راز برای تقویت سریع مهارت های گفتاری پرداخته ایم را از دست ندهید.

بهترین راه برای یادگیری مکالمه انگلیسی

۱-کلمات و عبارات کاربردی را حفظ کنید و تلفظ درست شان را یاد بگیرید

هنگام یادگیری زبان انگلیسی، اغلب از تعداد کلمات و عبارات جدیدی که باید روزانه یاد می گرفتم، کلافه می شدم. اما اگر شما دایره لغات تان ضعیف باشد واقعا نمی توانید ایده هایتان را به خوبی بیان کنید، می توانید؟ هنگام خواندن یا تماشای چیزی، کلمات و عبارات جدید را یادداشت کنید. سعی کنید آن ها را در یک شرایط خاص به خاطر بسپارید و با تجربیات تان مرتبط کنید. اگر نمی دانید که تلفظ درست کلمات چگونه است، حدس نزنید! مجموعه ای از فرهنگ لغت های آنلاین وجود دارد که می توانید به راحتی کلمات را در آن ها جستجو کنید و به تلفظ شان گوش دهید. چند نمونه که مورد علاقه من هم هست ، عبارتند از:

برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها برای یادگیری کلمات انگلیسی روزمره استفاده کنید! پیشنهاد ما برنامه رایگان Memrise است که واژگان جدید را با فلش کارت های رنگارنگ یاد می دهد و در ذهن تان نیز خواهند ماند . علاوه بر این به قابلیت تشخیص گفتار مجهز شده است که به شما امکان می دهد تا تلفظ را هم تمرین کنید. جالب است، نه؟

ساده ترین راه ها و ابزارها برای یادگیری بهتر هر زبان خارجی

۲-بخوانید و گوش دهید، سپس تأمل کنید

زمانی که دانشجوی ESL بودم، فکر می‌کردم که اگر چند آهنگ یا فیلم انگلیسی در پس‌ زمینه پخش کنم و در عین حال مشغول انجام کار دیگری شوم، باعث می شود تا زبان انگلیسی ام بهتر شود. اما نه واقعا! برای این که خواندن وبلاگ ها، مقالات و همین طور تماشای فیلم و گوش دادن به پادکست ها واقعا تاثیرگذار باشد، باید فعالانه و به طور مداوم گوش بدهید!

منظورم این است که حین خواندن، دیدن یا گوش دادن، حتما کلمات و عبارات جدید را یادداشت کنید، آن ها را در فرهنگ لغت جستجو کنید و مهم تر از همه، درگیر محتوا شوید. می ‌توانید یک ویدیو، یک مقاله یا یک پادکست را برای کسی ارائه بدهید یا از خودتان فیلم بگیرید و آن چه که خوانده ‌اید یا شنیده ‌اید را بازگو کنید و نظرتان را در موردش بیان کنید.

۳-مکالمات روزمره به زبان انگلیسی را با افراد بومی تمرین کنید

تحصیل زبان انگلیسی در کانادا مزیت بزرگی به همراه دارد، زیرا می توانید با افراد بومی در هر جایی اعم از فروشگاه ها، بانک ها، رستوران ها یا کافی شاپ ها گفتگو کنید. در این صورت خیلی زود می توانید مثل یک کانادایی اصیل صحبت کنید! چیز های زیادی هم در مورد زبان و فرهنگشان هست که می توانید از آن ها یاد بگیرید.

اما اگر دوست انگلیسی زبان نداشته باشم، چه می شود؟ مشکلی نیست ! خوشبختانه برنامه ها و وب سایت های زیادی وجود دارند که می توانید برای پیدا کردن دوستان انگلیسی زبان به آن جا مراجعه کنید. یکی از برنامه های تبادل زبان مورد علاقه ما Tandem است که می توانید از آن برای آشنایی با افراد بومی در سراسر جهان استفاده کنید. شما می توانید آن را به صورت رایگان دانلود کرده و استفاده کنید !

۴-در یک دوره زبان انگلیسی شرکت کنید

ممکن است هنگام مکالمه با فردی که بهتر از شما انگلیسی صحبت می کند کمی احساس ناراحتی کنید که البته قابل درک است. معمولا اگر مکالمه را با یک همکلاسی یا معلم تمرین کنید، احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت .

۵ روش تقویت مهارت شنیداری هر زبان خارجی

۵-متوقف نشوید و ادامه بدهید

در برخی مواقع ممکن است نا امید شوید یا حس کنید که پیشرفت تان بسیار کم است یا اصلا پیشرفتی ندارید. یادتان باشد که مسیر یادگیری شما بیشتر باید شبیه یک منحنی باشد تا یک خط مستقیم، پس بالا و پایین رفتن طبیعی است! از تلاش دست نکشید ! اگر هر روز مدتی را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید ، متوجه بهبود مهارت های گفتاری تان در طول زمان خواهید شد.

صحبت کردن به زبان انگلیسی یکی از ضروری ترین مهارت ها در سال ۲۰۲۱ است. به نظر می رسد روان یا حداقل خوب صحبت کردن به زبان انگلیسی ممکن است چندین سال طول بکشد ، اما در واقع، اگر برای مدتی روزانه به تنهایی یا با کسی تمرین مکالمه کنید، خیلی زود به نتیجه می رسید. این روز ها شما می توانید با استفاده از فناوری، مهارت های گفتار و مکالمه تان را خیلی سریع تقویت کنید. پس همچنان امیدتان را از دست ندهید و ادامه بدهید!

مطالب مرتبط
یادگیری زبان خارجی 22 دقیقه

ساده ترین راه ها و ابزارها برای یادگیری بهتر هر زبان خارجی

اسحاق حیدری

زبان انگلیسی رایج ترین زبان دوم مردم در جهان است. تا به حال هرگز منابع مطالعاتی زیادی در دسترس نبوده است، مقالاتی بوده که وعده  های سرخرمن را می دهند، یا جوامع آنلاینی که هرگز حمایت نمی کنند. اگر نیاز به یادگیری سریع زبان انگلیسی دارید، به نظرتان ساده ترین راه برای رسیدن به نتیجه […]

گرامر زبان 5 دقیقه

یادگیری گرامر یک زبان خارجی (یک رویکرد جدید)

اسحاق حیدری

اگر فقط یک توصیه مفید و کاربردی در مورد یک زبان خارجی باشد، اینست که برای یادگیری آن نیازی به مطالعه گرامر نیست! این واقعیتی است که با روش های نادرستی که در کلاس های آموزشگاه ها و مدارس برای آموزش زبان های خارجی به کار گرفته می شود، تناقض دارد. از طرفی هم باعث […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان