الو زبان

روش تقویت مهارت ریدینگ زبان با ۴ توصیه کاربردی

ریدینگ زبان

متون انگلیسی چه به صورت یک صفحه با ابعاد ۸.۵ در ۱۱ اینچ باشد، چه مربوط به فید رسانه های اجتماعی یا کتاب های چاپی باشد که باید برای خواندن شان عینک بزنید ، بخش جدایی ناپذیری از منابع مطالعاتی ما به حساب می آیند.
خواندن یا ریدینگ؛ یکی از کار های لذت بخش و البته ضروری است که باید انجام بدهیم تا بتوانیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم. متن و نوشته یکی از قوی ترین ابزار های ارتباطی و حیاتی برای موفقیت حرفه ای و شخصی است.

خواندن کاری است که همه به نوعی آن را انجام می دهند . سرعت خواندن و سطح درک شما هر چه که باشد، مهارت ریدینگ جز چیز هایی است که می توانید به طور مداوم در طول زندگی تان آن را تقویت کنید. خواندن کلمات در یک صفحه یک چیز است و درک آن جملات به منظور تصمیم گیری، برقراری ارتباط و یادگیری چیزی دیگر.

یادگیری گرامر یک زبان خارجی (یک رویکرد جدید)

تقویت مهارت ریدینگ در موفقیت شما نقش موثری دارد. ما در این مقاله توضیح می دهیم که چرا تقویت این مهارت می تواند تا این حد مفید باشد. علاوه بر این ؛ چهار روش آسان برای بهبود مهارت های ریدینگ که هم در محل کار به دردتان بخورند و هم در مدرسه و دانشگاه را معرفی خواهیم کرد.

چرا تقویت مهارت ریدینگ مهم است؟

به کار هایی که در طول روز ​​انجام می دهید و این که چه قدر زمان برای خواندن و درک هر کلمه صرف می شود، فکر کنید. این کار ها شامل مواردی مثل ایمیل ها ، رونوشت های مشتری، خلاصه سفارشات ، دستور العمل ها، برگه اطلاعات و موارد دیگر می شود.

افزایش سرعت و کارایی شما در خواندن با توجه به زمان زیادی که برای مطالعه صرف می شود، می تواند کمک کند تا در زمان صرفه جویی کنید و آن کاری که لازم است را انجام دهید.

۵ روش تقویت مهارت گفتاری و مکالمه زبان

اما خواندن؛ چیزی فراتر از ادا کردن کلمات است . برای این که خواندن یک متن پربازده تر باشد، درک مطالبی که می خوانید مهم است. اجازه ندهید تست های درک مطلب دوران دبیرستان شما را بترساند. تقویت درک مطلب و مهارت های کلی خواندن می تواند به شما کمک کند تا از آنچه می خوانید بهره و لذت بیشتری ببرید.

روش های تقویت مهارت ریدینگ

با این اوصاف چه طور می توان مهارت‌ های ریدینگ را طوری تقویت کرد تا هر نوع متنی با هر مقداری را خواند و درک کرد؟ در ادامه چهار روش آسان و کارآمد را به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید به کمک آن ها درک مطلب و سرعت خواندن یک متن را افزایش دهید.

۱-یادداشت بردارید

اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که برای به خاطر سپردن یک مطلب آن را به زبان می آورند و یادداشت می کنند، از مطالبی که می‌خوانید یادداشت برداری کنید . محل یادداشت برداری می تواند یک برگه یادداشت جداگانه یا کتاب درسی باشد که مطالعه می کنید. یادداشت برداری و حاشیه نویسی در حین خواندن می تواند به شما کمک کند تا چکیده مفاهیم مهم و ایده های اصلی که می خواهید بعدا به خاطر بسپارید را از دل متن بیرون بکشید. اگر برای ارائه یا ارزیابی آماده می ‌شوید، از فلش کارت‌ استفاده کنید. این کارت ها به شما کمک می کند تا مهم ‌ترین نکات را انتخاب و آن ها را به صورت مجزا دسته بندی کنید. این فلش کارت ‌ها همچنین می ‌توانند به شما کمک کنند تا اطلاعات مرتبطی که برای یک مقاله تحقیقاتی یا مطالعه موردی جمع‌ آوری کرده‌ اید، را سازماندهی کنید.

۲-دایره لغات تان را گسترش دهید

معمولا با خواندن، ناخودآگاه به تعداد لغات جدیدی که یاد می گیرید اضافه می شود. هر چه به کلمات بیشتری برخورد کنید و در معرض سبک های نوشتاری و محتوایی مختلفی قرار بگیرید، دایره لغات تان هم افزایش می یابد. توجه و حفظ کلمات جدیدی که با آن ها برخورد می کنید به شما کمک می کند تا منبع عظیمی از کلمات داشته باشید و بعدا از آن ها برای خواندن و درک مطالب دیگر استفاده کنید. با به دست آوردن کلمات جدید، می توانید مطالب چالش برانگیزتری را بخوانید ؛ البته بدون این که مجبور باشید در هر پاراگراف مکث کنید تا یک کلمه را در فرهنگ لغت تان جستجو کنید.

۵ روش تقویت مهارت شنیداری هر زبان خارجی

۳- سرعت خواندن تان را با احتیاط بالا ببرید

اگر حجم محتوایی که می خواهید بخوانید زیاد است ، استراتژی های مفیدی برای تندخوانی هست که به شما کمک می کند تا از عهده خواندن بخش های مختلف بر بیایید و سریع تر به نتیجه برسید

تندخوانی یعنی ایجاد تعادل بین خواندن سریع محتوا و همچنین حفظ مطالبی که خوانده اید. این که یک صفحه را تمام کنید، بعد برگردید و بینید چیزی از آن یادتان نمی آید، بسیار ناخوشایند است.

یک استراتژی مفید برای افزایش سرعت خواندن ضمن این که مطلب را هم درک کنید، بیرون کشیدن نکات کلیدی در ابتدای مطالعه است. آن ها را یادداشت کنید یا زیر آن موضوعات کلیدی که می خواهید به خاطر بسپارید، خط بکشید.

یکی دیگر از راهکار های مفید هنگام خواندن یک پاراگراف این است که ابتدا مضامین کلیدی که به جملات مقدماتی هم معروفند را در دو جمله اول شناسایی کنید. این عبارات مقدماتی می توانند اطلاعات مفیدی برای خواندن ادامه پاراگراف به شما ارائه دهند.

هنگامی که یک پاراگراف یا صفحه را کامل کردید ، مطمئن شوید که می توانید این موضوعات کلیدی را قبل از رفتن به بخش بعدی شناسایی کنید. استفاده از این استراتژی ‌ها به شما کمک می ‌کند تا از پس خواندن کتاب‌ های درسی یا گزارش‌ های طولانی بر بیایید.

سطوح زبان انگلیسی کدامند؟ (جدیدترین تغییرات)

۴- تمرین ، تمرین، تمرین

یکی از بهترین راه‌ هایی که می ‌تواند به بهبود مهارت ‌های ریدینگ شما کمک کند، مسلما انجام عمل خواندن است. تسلط بر ریدینگ یک شبه و به طرز جادویی اتفاق نمی افتد. تلاش و صرف زمان می خواهد. برای پیشرفت در خواندن هم مثل بسیاری از مهارت ‌های بزرگ زندگی، از ورزش گرفته تا سخنرانی در جمع و آشپزی، به تمرین و تکرار نیاز است.

زمان ایده‌آل برای مطالعه که به شما کمک می‌ کند متمرکز بمانید را پیدا کنید. بررسی کنید و ببینید چه زمان هایی از روز می توانید بهتر مطالعه و تمرین کنید. هر از گاهی حتما برای پوشش دادن مطالب جدید و متفاوتی که می تواند به شما در پیشرفت مهارت ریدینگ کمک کند، وقت بگذارید. یک فنجان قهوه یا چای و یک کتاب خوب بردارید و مطالعه را شروع کنید.

با برنامه های تحصیلی پیش بروید

چه بخواهید تکلیف کلاس درس تان را انجام دهید و چه یک گزارش برای محل کارتان تهیه کنید، تقویت مهارت ریدینگ می تواند برای تان مفید باشد. با یک برنامه تحصیلی کاربردی دانش تان در این زمینه را بهبود بخشید و از آن در کلاس یا محل کار استفاده کنید . پیشرفت در مهارت خواندن ارزش دارد. پس مهارت های خواندن تان را همین طور تقویت کنید و در جستجوی یک برنامه تحصیلی باشید چرا که در سریع تر رسیدن به هدف کمک تان می کند.

ساده ترین راه ها و ابزارها برای یادگیری بهتر هر زبان خارجی

مطالب مرتبط
یادگیری زبان 9 دقیقه

روش یادگیری یک زبان خارجی (۹ ترفند و ۳ راه حل فوری)  

اسحاق حیدری

یاد گرفتن زبان جدید چالش برانگیز و گاهی اوقات نا امیدکننده است و شما فکر می کنید که هیچ پیشرفتی ندارید. این که بدانید بهترین راه ها برای یاد گرفتن زبان جدید چیست، اهمیت بسیار زیادی دارد اما شاید برایتان تقریباً غیر ممکن به نظر برسد. تئوری های مختلفی در مورد یادگیری زبان جدید وجود […]

زبان انگلیسی 5 دقیقه

سطوح زبان انگلیسی کدامند؟ (جدیدترین تغییرات)

اسحاق حیدری

امروز در این مقاله سطوح زبان انگلیسی A1 تا C2 و معادل‌های شان را بررسی خواهیم کرد و خواهیم گفت که سطوح انگلیسی بر اساس چارچوب اروپایی کدام هستند. این مرجع سطح بندی مشترک اتحادیه اروپا (CEFR) تمام ویژگی های هر سطح و همین طور معادل هر سطح در امتحانات کمبریج و سایر آزمون ها […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان